<
Konkurencyjność i wydajność

Robotyzacja

procesów produkcyjnych

  • Udostępnij:
Podnosimy wydajność procesów

Robotyzacja procesów technologicznych

Robotyzacja odgrywa obecnie kluczową rolę w podnoszeniu efektywności produkcji. Roboty często są jedynym rozwiązaniem technicznym do realizacji skomplikowanych procesach montażu czy spawania. Robotyzacja zapewnia ciągłość produkcji, brak zmęczenia personelu oraz wysoką powtarzalność czynności.

Wykonujemy aplikacje z wykorzystaniem klasycznych robotów przemysłowych, robotów współpracujących (cobotów), a także z wykorzystaniem platform robotów mobilnych AMR/AGV.

card image
Integracja robotów
card image
Roboty współpracujące
card image
Robotyka mobilna

Paletyzacja, handling, bin-picking, szlifowanie oraz wiele innych.

Czy wiesz, że...?

W każdym kolejnym roku w Polsce przybywa
0
zainstalowanych robotów w porównaniu z rokiem poprzednim
Średni koszt instalacji jednego robota jest porównywalny
z kosztem utrzymania
0
stanowiska pracy człowieka / rok
procesów produkcyjnych
wykonywanych przez człowieka
można zastąpić robotem

Co możesz osiągnąć dzięki robotyzacji?

Dzięki robotyzacji możesz podnieść wydajność, zwiększyć produktywność oraz rentowność produkcji. Roboty gwarantują powtarzalność oraz wysoką precyzję realizacji zadań. Zastępując pracę ludzką pracą robotów, uwalniasz zasoby, które mogą wnieść wartość dodaną do realizowanych zadań. Robotyzacja sprawdza się przede wszystkim w procesach powtarzalnych, wysokiej standaryzacji oraz produkcji seryjnej. Robotyzować można zarówno procesy montażu mechanicznego, spawania, pakowania jak i wszystkie inne, które są monotonne dla ludzi. Uwolnione zasoby przesuniesz tam gdzie człowiek w procesie jest niezastąpiony. Całą ciężką prace wykonają roboty.

Robotyzacja rozwija

Zastępowanie ciężkiej pracy człowieka poprzez robotyzacje jest obecnie jednym z głównych kierunków rozwoju przemysłu. Duże przedsiębiorstwa produkcyjne stawiają na robotyzację, dzięki czemu podnoszą swoją konkurencyjność. Coraz więcej zadań w obszarze produkcji polegające na powtarzalnych czynnościach jest wykonywana przez systemy zrobotyzowane. Od transportu wewnętrznego z wykorzystaniem robotów mobilnych AMR lub AGV, przez wsparcie pracowników w części czynności robotami współpracującymi (coboty), po duże aplikacje z celami robotów, gdzie praca manualna na coraz bardziej wymagającym rynku nie jest efektywna.

Poprawa rentowności

Aby zwiększyć rentowność swojej organizacji, zadania nie wnoszące wartości dodanej przekaż robotom. Pozwoli to na wzrost konkurencyjności Twojej działalności ponieważ koszt inwestycji oraz utrzymania robota w ruchu jest dużo niższy niż wykonywanie powtarzalnych czynności przez zasoby ludzkie. Przenieś te zasoby do zadań, gdzie naprawdę mają znaczenie.

Powtarzalność

Roboty są precyzyjne i wykonują zadania dokładnie tak, jak je zaprogramowano. Pozwala to na uzyskanie precyzji wykonania. Ograniczysz błędy montażowe oraz koszty wadliwych produktów.

Dodatkowe zasoby

Przy ograniczonych zasobach ludzkich, robotyzacja pozwala na ich uzupełnienie. Odciąż swoich pracowników od ciężkich i powtarzalnych zadań. Uwolnij ich kreatywność dając bardziej ambitne zadania. Pozwoli to także na zachęcenie potencjalnych nowych pracowników do współpracy z Tobą oraz pozostania na długi okres czasu.

Szukasz partnera do realizacji projektu w tym zakresie?

Skontaktuj się z nami
Wróć do początku