Stacja EOL do zadań specjalnych paletyzacji oraz depaletyzacji

CSPaletizer

 • Udostępnij:

Stacja paletyzacji z wykorzystaniem robota przemysłowego. Elastyczne rozwiązanie aplikacji końca linii (EOL) charakteryzujące się łatwą integracją oraz możliwością szybkiej adaptacji do otoczenia.

 • Szybka konfiguracja
 • Samodzielna integracja
 • Łatwe zmiany layoutu
 • Oszczędność miejsca
 • Współpraca człowiek-maszyna
 • Krótki ROI
CSPaletizer
CSPaletizer

Plug&Produce

Zainstaluj, wybierz recepturę i działaj. Zwięzła konstrukcja stacji paletyzującej umożliwia łatwą integrację w przestrzeniach roboczych o ograniczonej dostępności przestrzeni. Stacja jest przeznaczona do współpracy z większością robotów przemysłowych dostępnych na rynku. Cela robota została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy w pełnym zasięgu robota. Podstawa montażowa jest kompatybilna do integracji robotów przemysłowych takich producentów jak Universal Robots, KUKA, Fanuc, OMRON, Hyundai czy ABB. Na specjalne zamówienie, istnieje możliwość wykonania mocowania do dowolnego innego robota spełniającego wymagania dopuszczalnych gabarytów oraz nośności podstawy.

Stanowisko spełnia wszelkie rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa. Dostęp do strefy pracy robota jest nadzorowany z wykorzystaniem kurtyn bezpieczeństwa. Od strony transportu produktów, zastosowano tunel dostępowy ograniczający możliwość sięgnięcia do strefy pracy robota. Wygrodzenie strefy robota zaprojektowano w taki sposób, że w przypadku kontaktu z pracującym robotem, nie zostanie rozerwane, a sam robot nie będzie stanowił zagrożenia dla osób przebywających w pobliżu stacji.

CSPaletizer

Funkcjonalna konstrukcja

Konstrukcja celi zapewnia łatwą integracje oraz możliwość szybkiej relokacji jeżeli wymagana.

 1

Baza

Zintegrowane serce celi EOL wraz z szafą sterowniczą oraz robotem

2

Wygrodzenie

Dostęp zabezpieczony wygrodzeniem umożliwiającym obserwacje pracy robota

3

Miejsce na widły

Uszy na widły umożliwiające sprawne przemieszczania pomiędzy stanowiskami pracy

4

Dwa stanowiska robocze

Cela posiada możliwość pracy naprzemiennej

5

Intuicyjna obsługa

Oprogramowanie celi pozwala na szybkie programowanie, wizualizowanie oraz diagnostykę pracy robota

CSPaletizer

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo pracy CSPaletizer jest w pełni zapewnione. Dostęp do strefy pracy robota jest chroniony przez zastosowanie kurtyn bezpieczeństwa, oraz wytrzymałe wygrodzenie. Dodatkowo, do robotów dostarczane są moduły bezpieczeństwa umożliwiające programowe ograniczenie trajektorii (tzw. wirtualne klatki). W trakcie obsługi jednego ze stanowisk pracy robota (załadunek/rozładunek palety), druga może być nadal obsługiwana przez robota. Nie ma konieczności wchodzenia do strefy pracy robota, paletę można transportować z zewnątrz strefy niebezpiecznej.

robot
robot
robot
robot
robot
 1. KUKA
 2. Fanuc
 3. ABB
 4. Yaskawa
 5. Kawasaki

...oraz wiele innych.

Chcesz porozmawiać o wdrożeniu?

Skontaktuj się z nami
Wróć do początku